آموزش ارسال لوکیشن زنده در واتساپ (لایو لوکیشن)
یکی از فعالیت‌هایی که معمولاً دشوار است ارسال یا ارائه آدرس یک مکان به شخصی دیگر است و به همین دلیل چگونگی ارسال لوکیشن در واتساپ سوال برخی کاربران فضای مجازی ش

لایو لوکیشن چیست و چگونه آن را در شبکه‌های اجتماعی ارسال کنیم؟ - خبرگزاری آنا

آکاایران: یکی از قابلیت‌های نرم‌افزار پرکاربرد واتساپ ارسال لوکیشن است؛ با این کار می‌توان به سادگی آدرس یک مکان یا موقعیت فعلی خود را برای دیگران به اشتراک بگذاریم؛ این قابلیت باعث سادگی ارائه آدرس شده است، اما با این حال نحوه استفاده از آن سوال برخی از کاربران فضای مجازی است که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به آموزش دو روش ارسال لوکیشن در واتس آپ پرداخته‌ایم. باما همراه باشید.

آموزش نحوه ارسال لوکیشن و موقعیت مکانی در واتساپ -Location

ارسال لوکیشن به جای آدرس دادن شفاهی، یکی از بهترین راه ها برای راهنمایی افرادی است که مایلیم موقعیت مکانی ما را پیدا کنند. برای این کار می توانیم موقعیت مکانی خود را از طریق اپلیکیشن های مختلفی اعم از واتس اپ، تلگرام، گوگل مپ، پیامک و … برای افراد ارسال کنیم. حتی گاهی افراد مایلند لویکشن شان بر روی پست های اینستاگرامی شان درج شوند. روند ارسال لوکیشن در تمامی برنامه های فوق تا حد زیادی شبیه یکدیگر است. ارسال لوکیشن واتس اپ برای  شما ممکن است کار بسیار راحتی باشد اما همزمان می‌تواند برای برخی دیگر هم سوال باشد.

1. ارسال لوکیشن فعلی در واتساپ

برای ارسال لوکیشن فعلی در واتساپ شما می توانید با انجام چند مرحله ساده، این فرایند را انحام دهید که عبارتند از؛

 1. ابتدا از بخش تنظیمات گوشی، لوکیشن یا همان GPS را فعال سازی کنید.
 2. از منو کاربری وارد برنامه واتساپ شوید و سپس از میان مخاطب هایی که دارید، مخاطب مدنظر خود را که تصمیم به ارسال لوکیشن به آنرا دارید انتخاب کنید.
 3. از قسمت پایین، گزینه سنجاق را انتخاب کرده و سپس گزینه سبز رنگ Location را انتخاب نمایید.
 4. هم اکنون گزینه Send your current location را انتخاب کنید.
 5. اینک صبر کنید تا لوکیشن شما برای مخاطب مدنظرتان ارسال شود.

2. ارسال لوکیشن زنده در واتساپ (لایو لوکیشن)

اما قابلیت دیگری که واتساپ آنرا برای عموم کاربران خود ایجاد کرده است و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد، ارسال لوکیشن زنده شما یا همان لایو لوکیشن است. اما منظور از لایو لوکیشن چیست؟ با استفاده از این گزینه شما می توانید در برنامه واتساپ تعریف کنید که موقعیت شما برای بازه زمانی مثلا 15 دقیقه برای مخاطب ارسال شود. بعد از آنکه شما لوکیشن زنده خود را ارسال کردید، باید اینترنت و GPS شما نیز فعال باشد تا مخاطب شما بتواند لوکیشن شما را در بازه 15 دقیقه مشاهده کند. برای انجام این فرایند باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

لایو لوکیشن واستاپ

 1. همانند روش اول تا مرحله سوم پیش بیایید.
 2. در مرحله چهارم، بجای انتخاب گزینه Send your current location باید گزینه Share live location را انتخاب کنید.
 3. سپس گزینه Continue را انتخاب کنید.
 4. در قسمت پایین بخشی برای شما باز خواهد شد که می توانید در این بخش مدت زمان اشتراک لوکیشن خود را انتخاب کنید که در بازه های 15 دقیقه، 1 ساعت و 8 ساعت می باشد.
 5. بعد از انتخاب بازه ساعتی، گزینه سبز رنگ ارسال را انتخاب کنید.

 

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :