معرفی شبکه اجتماعی جدید BeReal رقیب سرخت اینستاگرام
اپلیکیشن BeReal همان‌طور که از اسمش پیداست، افراد را به نمایش زندگی واقعی و بدون فیلتر تشویق می‌کند. این اپلیکیشن در بین دانشجویان غربی بسیار محبوب شده و به سرع

اپلیکیشن BeReal

آکاایران: شبکه اجتماعی جدید BeReal که به سرعت در میان دانشجویان غربی به محبوبیت رسیده، با ویژگی‌های خاص خود در حال تبدیل شدن به رقیب و جایگزینی برای اینستاگرام است. این اپلیکیشن روزانه در زمان‌های غیرمنتظره به کاربران خود نوتیفیکیشن ارسال می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد که ظرف دو دقیقه عکسی تهیه کرده و آن را به اشتراک بگذارند. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به معرفی بیشتر این اپلیکیشن جدید و ویژگی های منحصر به فردش خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید.

Er du poleret på Instagram? Nyt socialt medie presser dig til at være mere  ægte med vennerne | Indland | DR

 

شبکه‌های اجتماعی فعلی شرایطی پیدا کرده‌اند که کاربران به‌راحتی نمی‌توانند هر چیزی را در آن‌ها منتشر کنند. همه ما مخصوصا در اینستاگرام بهترین خودمان را به نمایش می‌گذاریم و مدت‌ها روی هر پستمان فکر می‌کنیم. اما شبکه اجتماعی جدیدی که به تازگی بین جوانان محبوب شده، خلاف این قاعده را در پیش گرفته است.

bereal

کاربران BeReal هر روز در یک زمان غیرمنظره نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنند که به آن‌ها گفته می‌شود دو دقیقه وقت دارند تصویر خود را به اشتراک بگذارند. اگر پست دیرتر از دو دقیقه منتشر شود، BeReal روی پست علامت‌گذاری می‌کند تا بقیه بدانند که فرد احتمالا زمان بیشتری را صرف انتخاب سوژه و انتشار آن کرده است.

bereal-app

شبکه اجتماعی BeReal مثل سایر پلتفرم‌ها نیست

پلتفرم BeReal فیلتر یا لایک ندارد. ایده این شبکه اجتماعی این است که کمترین زمان را در اختیار کاربران قرار دهد تا پست‌ها دستکاری و از پیش آماده نشوند. پلتفرم «واقعی باش»، همان‌طور که از نامش پیداست، از شما می‌خواهد همان چیزی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید که واقعا پیرامون زندگی‌تان وجود دارد. در توضیحات این اپلیکیشن آمده است: «BeReal زندگی است، خود زندگی و زندگی فیلتر ندارد.»

شرکت پشت BeReal در پاریس قرار دارد و توسط «کِوین پیرو» و «الکسیس بریات» تاسیس شده است. این شرکت سرمایه خود را از چند کمپانی آمریکایی از جمله «اندرسن هوروویتز»، «اکسل پارتنرز» و «دی‌اس‌تی گلوبال» جذب کرده است. اولین جذب سرمایه این شرکت به مبلغ 36.6 میلیون دلار در ماه ژوئن 2021 انجام شد.

BeReal, le mini réseau social rigolo et spontané - Berthine

ایده ساخت این شبکه اجتماعی ظاهرا زمانی به ذهن الکسیس بریات رسید که او از تماشای زندگی غیرواقعی اینفلوئنسرها خسته شده بود. این اپلیکیشن در سال 2020 منتشر شد و اولین بار در فرانسه به محبوبیت رسید. BeReal از چند ماه پیش به دانشگاه‌های آمریکا راه پیدا کرد. اطلاعات شرکت «سنسور تاور» نشان می‌دهد که این برنامه در بازه زمانی ژانویه 2021 تا فوریه 2022 نزدیک 4 میلیون بار روی اپ استور و گوگل پلی دانلود شده و حدود 30 درصد از دانلودها مربوط به فوریه 2022 بوده است.

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :