ساخت سریعترین موتور سیکلت برقی دنیا + عکس
سریعترین موتور سیکلت برقی دنیا توسط شرکت لایتنینگ موتورسیکلت رونمایی شد که در ادامه تصاویر آن را مشاهده خواهید کرد با ما همراه باشید
Tachyon Nb: a moto elétrica que usa nióbio para ultrapassar os 400 km/h -  MOTOO
شرکت لایتنینگ موتورسیکلت از جدیدترین محصول خود با نام «تاکیون ان‌بی» (Tachyon Nb) رونمایی کرده که نسخه اصلاح‌شده و کارآمد دوچرخه ورزشی برقی Strike است.
Lightning unveils the Tachyon Nb, its new electric land-speed contender
 

 به نقل از نیواطلس، هدف اصلی شکستن رکورد سرعت زمینی موتورسیکلت‌های برقی است و در این فرآیند سرعت‌های بیش از ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را هدف قرار می‌دهد.

نام تاکیون به ذره‌ای فرضی اشاره دارد که سریع‌تر از سرعت نور حرکت می‌کند. Nb مخفف نیوبیوم، فلزی عجیب و غریب بوده که در موتور به‌طور گسترده از آن استفاده شده است. در واقع، Tachyon Nb به عنوان یک پروژه مشترک بین لایتنینگ و شرکت برزیلی CBMM، بزرگ‌ترین تولید کننده نیوبیم در جهان، بنا شده است.

 

نیوبیوم که با عنوان کلمبیوم نیز شناخته می‌شود، یک عنصر شیمیایی با نمادNb  و شماره اتمی ۴۱ بوده که یک فلز واسطه خاکستری روشن، بلوری و شکل‌پذیر است. نیوبیوم خالص دارای درجه سختی مشابه تیتانیوم خالص و قابلیت شکل‌پذیری‌اش مشابه آهن است.

موتورسیکلت ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

همانطور که ریچارد هتفیلد، بنیانگذار و مدیرعامل لایتنینگ در ماه فوریه گفته بود، آلیاژهای نیوبیم می‌توانند اجزای فلزی را تقویت و در عین حال خواص مغناطیسی آن را کارآمدتر کنند. این امکان سبک‌سازی و کوچک‌سازی را فراهم می‌کند که در غیر این صورت ممکن نبود. هتفیلد می‌گوید که وزن شارژر به تنهایی حدود ۹ کیلوگرم با معرفی این فلز کاهش یافته است، بدون اینکه داغ شود.

موتورسیکلت ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

در حال حاضر همه چیز آماده است تا این موتورسیکلت روی پیست قرار بگیرد و رکورد سرعت را جابجا کند.

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :