گوشی موبایل با خاصیت ضد فیلترینگ ساخته شد+عکس
گوگل در مراسمی از گوشی‌های سری پیکسل ۷ رونمایی کرد. این محصولات یک قابلیت ویژه دارند: VPN داخلی که به صورت رایگان در اختیار تمام کاربران این گوشی‌ها قرار می‌گیر

 

 گوشی موبایلی که فیلترینگ روی آن بی‌اثر است

گوگل برای اولین بار سرویس VPN خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در حالی که کاربران سرویس اشتراکی پریمیوم گوگل وان به این سرویس به عنوان بخشی از یک پکیج دسترسی دارند، اما باید برای آن هزینه بپردازند. در حقیقت این سرویس که 2 ترابایت فضای ابری در اختیار کاربران قرار می‌دهد، ماهانه هزینه‌ 9.99 دلاری از شما می‌گیرد.

به نظر می‌رسد ارائه رایگان VPN برای سری پیکسل 7، جوابی به ویژگی امنیتی iCloud Private Relay اپل باشد که قابلیت وب‌گردی امن را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

به گفته گوگل، VPN جدید پیکسل یا VPN by Google One، بدون توجه به مرورگر یا اپ مورد استفاده، از فعالیت‌های آنلاین کاربران محافظت می‌کند. علاوه بر این، VPN One به عنوان یک سپر در برابر هکرها و شبکه‌های مشکوک عمل می‌کند و آدرس‌های آی‌پی کاربران را مخفی می‌کند.

با وجود تمام مزایا، گوگل گفته که تمام اطلاعات از طریق VPN منتقل نمی‌شوند و البته در تمام کشورهای جهان در اختیار کاربران قرار نمی‌گیرد. علاوه بر این، خریداران سری پیکسل 7 تنها به VPN و نه سایر ویژگی‌های Google One دسترسی پیدا می‌کنند. برای مثال اگر کاربری نیاز به فضای ابری داشته باشد، باید هزینه‌اش را بپردازد.

 گوشی موبایلی که فیلترینگ روی آن بی‌اثر است

 گوشی موبایلی که فیلترینگ روی آن بی‌اثر است

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :