اختراع پتو با تنظیم حرارت با الیاف گرافن!+عکس
پتوی هیلو به عنوان نخستین پتوی مبتنی بر گرافن با قابلیت تنظیم حرارت در جهان با توجه به احساس کاربر وی را گرم یا خنک نگه می دارد. را در آکاایران بخوانید

آکاایران: گرافن ماده ای شگفت انگیز است که از به هم پیوستن مولکول های کربن ساخته می شود، اما از فولاد قوی‌تر، از مس رساناتر و در دستگاه های الکترونیکی، زیست‌پزشکی، هوافضا و حتی جنگ افزارها کاربرد دارد. شاید انتظار استفاده از گرافن در تولید لوازم خواب را نداشته باشید، اما این کار انجام شده است. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, درمورد اختراع پتوی خاص با قابلیت تنظیم حرارت با الیاف گرفن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

blanket

هیلو؛ نخستین پتوی گرافنی جهان با قابلیت تنظیم حرارت

هیلو (HILU) محصول هیلو دیزاین پتوی منحصر به فردی است که از الیاف گرافن با فناوری انحصاری اداپتکس (Adaptex) بافته شده است. هیلو دارای توانایی منحصر به فرد تنظیم حرارت هنگام خواب کاربر است و در روزهای سرد وی را گرم و در روزهای گرم آن را خنک نگه می دارد. این پتویی نرم اما بادوام محسوب می شود، در شرایطی که ضد حساسیت، به طور طبیعی ضد باکتری و سازگار با محیط زیست نیز است.

پتوی هیلو به عنوان نخستین پتوی مبتنی بر گرافن با قابلیت تنظیم حرارت در جهان با توجه به احساس کاربر وی را گرم یا خنک نگه می دارد. از این رو، دیگر با مشکلاتی مانند تعریق در زمان خواب مواجه نخواهید بود. حتی با کمک این پتو می توان تنظیم حرارت دو نیمه تختخواب را به صورت مستقل انجام داد و یک نیمه را گرم و نیمه دیگر را خنک نگه داشت!

همه چیز با تولید پارچه هیلو آغاز می شود که از الیاف گرافن خالص شکل گرفته است. ابتدا گرافیت در کریستال های مایع گرافن حل می شود. کریستال های مایع سپس وارد یک فرآیند اختصاصی ریسندگی مرطوب می شوند. سپس ژل کریستال مایع گرافن خشک شده تا الیاف گرافن شکل بگیرند. این الیاف با کمک فناوری اداپتکس به هم بافته می شوند تا پتویی شکل بگیرد که توانایی ارائه واکنش به دمای بدن فرد و تنظیم حرارت بر این اساس را دارد.

هیلو پتویی نرم و راحت و دارای گواهی OEKO-TEX100 است. به عنوان جایگزینی برای پتوهای پنبه ای سنتی، هیلو از ماده جایگزین پیشرفته ای بهره می برد که حتی از آن در ساخت ریزتراشه ها استفاده می شود. با توجه به ماهیت ضد باکتری، نیازی نیست تا پتوی هیلو را به طور مرتب بشویید.

هر پتوی هیلو با ضمانت 10 ساله ارائه می شود و در هر دو اندازه تختخواب های کینگ و کوئین در دسترس است. اگرچه پارچه گرافنی تنها در رنگ استاندارد خاکستری ساتن موجود است، اما هیلو سه رنگ مختلف خاکستری، آبی و زرد را برای دوخت پتو ارائه کرده است.

پتوی گرافنی هیلو با قابلیت تنظیم خرارت برچسب قیمت 300 دلاری را یدک می کشد.

 
 
 
هیلو
 
 
هیلو
 
 
هیلو
 
 
هیلو
 
 

منبع: عصرایران

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :