معرفی اکس‌توریسمو اولین موتورسیکلت پرنده دنیا + عکس
اکس‌توریسمو تبدیل شدن به یک وسیله نقلیه هوایی که می تواند برای کاربردهای عملی مانند امدادرسانی در زمان بلایا، بررسی زیرساخت ها و سرگرمی به کار گرفته شود را هدف

آکاایران: خودروهای پرنده به نظر می رسد در آینده نزدیک در هر جایی دیده شوند، اما اکس‌توریسمو (XTURISMO) محصول شرکت نوپای ژاپنی اروینز تکنولوژیز (AERWINS Technologies) حمل و نقل هوایی با استفاده از موتورسیکلت الکتریکی را هدف قرار داده است. اکس‌توریسمو قابلیت برخاستن و فرود عمودی با کمک دو پروانه غول پیکر و چهار پروانه کوچک‌تر متصل به آنها را دارد.

شرکت اروینز تکنولوژیز قصد دارد تا وسایل نقلیه ای که زمانی در داستان های علمی تخیلی بودند را وارد دنیای واقعی کند و این کار را با معرفی موتورسیکلت پرنده اکس‌توریسمو آغاز کرده است. این موتور سیکلت همانند یک خودرو عمود پرواز الکتریکی (eVTOL) امکان پرهیز از ترافیک سنگین در جاده ها را فراهم می کند. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا, به معرفی ویژگی های این موتور سیکلت پرنده خواهیم پرداخت و عکس های بیشتری از آن را مشاهده خواهید کرد.

 
اکس‌توریسمو
 

ویژگی های موتورسیکلت پرنده اکس‌توریسمو

اکس‌توریسمو که به عنوان یک هاوربایک نیز شناخته می شود، حدود 300 کیلوگرم وزن دارد و می توانید باری به وزن حدود 100 کیلوگرم را حمل کند. بیشینه برد پروازی این موتورسیکلت پرنده 40 کیلومتر و بیشینه سرعت آن 62 مایل بر ساعت (100 کیلومتر بر ساعت) عنوان شده است.

سامانه های کنترل سه بعدی، طراحی های مسیر هوایی، کنترل نقشه برداری و حسگرهایی برای تشخیص هرگونه مانع در هوا ایمنی کاربر اکس‌توریسمو را تامین می کنند. با استفاده از یک اپلیکیشن اختصاصی، کاربر یک داشبورد مجازی را در اختیار دارد تا همواره از وضعیت سلامت و موقعیت موتورسیکلت پرنده خود آگاه شود.

اکس‌توریسمو
 
 
اکس‌توریسمو
 
 
اکس‌توریسمو
 
 
اکس‌توریسمو
 
 
اکس‌توریسمو
 
 

 
 
 
اکس‌توریسمو
منبع: عصر ایران
منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :