اولین خودروی مجهز به سیستم ورود با تشخیص چهره+عکس
جنسیس جی وی60 مدل 2023 یک رکورد جهانی جدید را به خود اختصاص داده و آن "اولین خودروی مجهز به سیستم ورود با تشخیص چهره" در جهان است.

Now Car Door Will Open With Face Recognition, No Key is Required - Auto  With Sid

آکاایران: امروزه، راه‌کارهای تشخیص هویت و به‌ویژه تشخیص چهره، در صنایع مختلف بروز و کاربرد پیدا کرده‌اند و روز به روز نیز در این زمینه پیشرفت می‌کنند. صنعت خودروسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست و استفاده از سیستم فناورانه و جذابی که در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات اکا معرفی خواهیم کرد در جنسیس جی وی60، کاربر خودرو را از حمل دائمی کلید فیزیکی بی نیاز می کند و سطح جدیدی از ورود هوشمند به خودرو را عرضه می کند

براساس اعلام جنسیس، سنسور مرتبط با این سامانه روی ستون بی یا وسط خودرو نصب شده است که خیلی دقیق مراحل ثبت و سپس شناسایی را انجام می دهد.

استفاده از این سیستم فناورانه و جذاب، کاربر خودرو را از حمل دائمی کلید فیزیکی بی نیاز می کند و سطح جدیدی از ورود هوشمند به خودرو را عرضه می کند.

جنسیس جی وی60؛ اولین خودروی جهان با سامانه ورود

گفتی است سامانه ورود با تشخیص چهره حتی در تاریکی نیز به خوبی عمل می کند زیرا  یک دوربین مادون قرمز نزدیک موسوم به NIR را برای GV60 نصب کرده که در شرایط نور کم و تاریکی شب نیز چهره افراد را بسیار سریع تشخیص می دهد.

جنسیس جی وی60؛ اولین خودروی جهان با سامانه ورود

علاوه بر این،  در کنار سیستم تشخیص چهره، فناوری دیگری به نام تشخیص اثر انگشت را معرفی کرده که کاربر می تواند تنها با اسکن اثر انگشت ، خودرو را روشن کند.

جنسیس جی وی60؛ اولین خودروی جهان با سامانه ورود

Genesis GV60 UK pricing and equipment announced - ArenaEV news

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :