سرانجام 6 انسان به مریخ رسیدند - آکا
حال حاضر به مدار سیاره سرخ رسیده,مرد از اروپا روسیه و چین,ماموریت مصنوعی,روز,حال حاضر به مدار سیاره سرخ,ماموریت,حال حاضر,مرد از اروپا

سرانجام 6 انسان به مریخ رسیدند


6 مرد از اروپا، روسیه و چین که در 520 روز ماموریت مصنوعی به سیاره مریخ شرکت کرده اند در حال حاضر به مدار سیاره سرخ رسیده اند.

پروژه مارس

پروژه مارس 500 اولین شبیه ساز کامل سفر به مریخ است و درست مانند یک ماموریت واقعی به سیاره سرخ برنامه ریزی شده است.

اعضای 6 نفره این ماموریت در یک محیط شبیه سازی شده قرنطینه شده اند و درست مانند فضانوردان زندگی می کنند. آن ها از عذاهای مورد استفاده در فضا تغذیه می کنند و تمام فعالیت هایی را که فضانوردان ساکنان ایستگاه فضایی بین المللی مجبورند انجام بدهند، انجام می دهند.برخلاف خدمه ایستگاه فضایی که آب و غذای مورد نیاز خود را هر چند وقت یک بار از زمین دریافت می کنند، این 6 نفر باید به طور دقیق غذای خود را در طول 520 روز سهمیه بندی کنند. حتی در ارتباط آنان با محیط بیرون تاخیر در ارسال و دریافت اطلاعات نیز اعمال گردیده است.
قسمتی از شبیه ساز سیاره

پروژه مارس 500 تنها به خاطر پرواز مجازی به مریخ و سفر میان سیاره ای انجام نگرفته است، دانشمندان روسیه و آژانس فضایی اروپا معتقد هستند این پروژه سرآغازی برای مطالعه بین المللی برروی شرایط پیچیده روانی انسان و مسائل فنی فضاپیماها در سفرهای بلند مدت فضایی است.

Simonetta Di Pippo مدیر قسمت پروازهای فضایی بشر در سازمان فضایی اروپا معتقد است مارس 500 یک پروژه رویایی است. او می گوید:" ما آماده ایم تا گام دیگری را در جهت اکتشافات فضایی برداریم. تکنولوژی و دانش ما هرروز رو به افزایش است. اگرچه مارس500 یک شبیه ساز باارزش است اما ما سعی می کنیم آن را به واقعیت تبدیل کنیم."

اکنون بعد از گذشت 244 روز از پرواز مجازی میان سیاره ای ، اعضای تیم خود را برای فرود بر سطح مریخ در تاریخ 12 فوریه آماده می کنند.

در روزهای آینده، محموله داخل مریخ نشین آماده منتقل شدن به جایگاه اصلی خود می شود و مریخ نشین خود را برای جدا شدن از مدارگرد و فرود بر سطح سیاره سرخ آماده می کند.
شبیه ساز مشخصات سفر و مختصات فضاپیما

اعضای تیم در این موقع به دو گروه تقسیم می شوند: عضو روسی تیم، Alexandr Smoleevskiy به همراه Diego Urbina ایتالیایی و Wang Yue چینی داخل مریخ نشین خواهند شد و همراه آن خواهند رفت اما بقیه افراد یعنی Romain Charles فرانسوی ، Sukhrob Kamolov و Alexey Sitev روسی در مدارگرد باقی خواهند ماند.

فضانوردان بعد از انجام ماموریت خود دوباره به مدارگرد بازخواهند گشت و پس از قرنطینه شدن به مدت سه روز ، در 27 فوریه وارد فضاپیمای اصلی می شوند.

صرف نظر از این که برای اولین بار چه کسی به طور واقعی قدم بر مریخ خواهد گذاشت  قطعا نام این 6 نفر در تاریخ اکتشافات فضایی جاویدان خواهد شد چرا که آن ها حاضر شدند 520 روز از عمر خود را در یک محیط بسته و ایزوله شده برای نزدیک شدن انسان به رویای سفر به مریخ صرف کنند.

منبع:تبیان

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :