یک دست مصنوعی واقعی! - آکا
دوران دست های مصنوعی بدون عملکرد که تنها به منظور زیبایی و طبیعی جلوه کردن استفاده می شدند,به سر آمده است,سازمان غذا و داروی آمریکا به تازگی اجازه تولید انبوه ی

دوران دست های مصنوعی بدون عملکرد که تنها به منظور زیبایی و طبیعی جلوه کردن استفاده می شدند، به سر آمده است. سازمان غذا و داروی آمریکا به تازگی اجازه تولید انبوه یک دست مصنوعی را داده است که 8 سال وقت برای تولیدش صرف شده است.

این دست با الهام از یکی از شخصیت های سری فیلم های جنگ ستارگان به نام لوک اسکای واکر، «لوک» نامیده می شود. در یکی از قسمت های این سری فیلم های لوک بعد از جنگ با «دارک ویدر»، دستش را از دست داد و از آن به بعد، از یک دست روباتیک استفاده کرد.

,ربات,رباتیک,اندام مصنوعی,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

قهرمان سریال جنگ ستارگان با حرکت دادن میله های درون دست مصنوعی که در بخش مچ کاملا پیداست، می تواند براحتی انگشتان خود را تکان دهد. او می تواند سوزش نوک سوزنی را که جراح ,ربات,رباتیک,اندام مصنوعی,رباتیک ،مقالات رباتیک،دنیای ربات ها

ساخت پل ارتباطی زنده میان سیستم عصبی انسان و یک اندام مصنوعی مستلزم گذراندن چند گام است. گام اول این که دانشمندان در آزمایشگاه رشته های عصبی (رنگ سبز) را در لبه میکروالیاف های هادی برق (رنگ خاکستری) رشد دهند سپس عصب ها به دو طرف کشیده، جدا شده و موجب بلندشدن بافت های عصبی می شوند.

بعد از این که این پل در مکان عضو قطع شده قرارگیرد، بافت های عصبی میزبان (رنگ قرمز) روی پل را خواهند گرفت و به این ترتیب علائم عصبی بین مغز، نخاع و اندام مصنوعی رد و بدل خواهد شد.

به این ترتیب، بشر یک گام دیگر به تبدیل کردن رویاهایش که نمود آن در فیلم های علمی - تخیلی ثبت شده است، نزدیک تر خواهد شد.

این عمل جراحی ظریف که در آن مواد و ارگان های هوشمند وظیفه جراحان زبردست را برعهده خواهند گرفت، شکل زندگی انسان های آینده را بشدت تغییر خواهد دادو در آن زمان، معلولیت دیگر مفهومی نخواهد داشت.

 

فرآوری: راضیه کتابچی

بخش دانش و زندگی تبیان

منبع : tebyan.net

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :