فرار فضا نوردان از ایستگاه فضایی بین المللی + تصاویر - آکا
زباله های فضایی فضانوردان ناسا منظومه شمسی,کپسول فضایی,تاسیسات فضا نوردی,ایستگاه فضایی بین المللی,اخبار علمی و آموزشی,ایستگاه فضایی,

آکایران :3 فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی بطور ناگهانی مجبور به رهاسازی وظایف محوله خود و قرار گرفتن در کپسول های خروج اضطراری به خاطر احتمال یک انفجار مهیب شده اند.

به تازگی حادثه ای قریب الوقوع می رفت تا ایستگاه فضایی بین المللی و سه سرنشین آن را با تهدیدی جدی و مرگبار مواجه کند.
گفتنی است، یک قطعه از یک ماهواره آب و هواشناسی قدیمی ساخت کشور روسیه در نزدیکی مدار استقرار ایستگاه فضایی بین المللی سبب شد تا کارشناسان ناسا دستور تخلیه اضطراری ایستگاه فضایی بین المللی و پناه گرفتن فضا نوردان در کپسول فضایی Soyuz برای ایمنی و فرار احتمالی را بدهند.

آکاایران: فرار فضا نوردان از ایستگاه فضایی بین المللی + تصاویر

بنا به گزارش آکاایران : بررسی ها نشان می دهند، به گفته کارشناسان ناسا این چهارمین مرتبه است که فضا نوردان مستقر در ISS مجبور به تخلیه آن به خاطر وجود زباله های فضایی می شوند.

پس از گذراندن لحظاتی پر استرس و خروج زباله فضایی از نزدیکی ایستگاه فضایی بین المللی فضا نوردان دوباره به محل آزمایشگاه بازگشتند و کارشناسان اطلاع داده اند که هیچ خطری برای دستگاه ها به وجود نیامده و عملکرد طبیعی دستگاه ها وجود دارد.

,ایستگاه فضایی بین المللی, اخبار علمی و آموزشی, ایستگاه فضایی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

کپسول فضایی Soyuz ساخت کشور روسیه در حال حاضر تنها وسیله حمل و نقل فضا نوردان به ایستگاه بین المللی فضایی و بازگرداندن آنها به زمین، همچنین حمل آذوقه و محموله های آزمایشگاهی و بازگرداندن زباله های تولیدی از فضا به زمین است.

در حال حاضر فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی فضانورد اهل کشور روسیه آقای گنادی پادالکا اسنت که دارنده دکورد حدود 804 روز اقامت در فضا "در ایستگاه فضایی بین المللی" در طول 5 ماموریت است.

,ایستگاه فضایی بین المللی, اخبار علمی و آموزشی, ایستگاه فضایی,اخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

پادالکا به تازگی رکورد اقامت در فضای خود را به مدت 803 را شکسته است و در نظر دارد رکوردی جدید برجای بگذارد.
با وجود رقابت شدید بین روسیه و ایالت متحده تا به حال تنها 120 فرد از کشور روسیه روانه فضا شده اند در صورتیکه ایالات متحده تا به حال 334 فرد فضا نورد را به ایستگاه فضایی فرستاده است.

به تازگی جنجالی بین فضا نوردان و کارشناسان این حوزه مطرح شده و آن احتمال برخورد اشیاء و زباله های فضایی به ایستگاه فضایی بین المللی و نابودی تاسیسات و فضا نوردان مستقر در آن است.

با وجود کم بودن احتمال چنین برخوردی کارشناسان بروز آن را منتفی ندانسته و در این خصوص هشدار می دهند.
کارشناسان در نظر دارند نوعی سیستم محافظتی و امنیتی برای محافظت از سرنشینان ایستگاه فضایی و تاسیسات گران قیمت آن راه اندازی کنند.

ایستگاه فضایی بین المللی با مشارکت بیش از 15 کشور جهان و در مدار زمین و در ارتفاع 350 کیلومتری از سطح زمین قرار دارد.
سرعت چرخش آن در مدار کره زمین در حدود 27 هزار و 700 کیلومتر بر ساعت است و بطور میانگین هر روز 15 مرتبه به دور کره زمین گردش می کند.
وزن این ایستگاه در حدود 450 تن است و از سال 1379 شمسی تا به حال میزبان فضا نوردان مختلف از سراسر جهان است.

همواره دو فروند کپسول فضایی سایوز هر یک با ظرفیت 3 نفر بطور دائمی به ایستگاه فضایی برای مواقع ضروری متصل است و اینبار فضا نوردان برای مرتبه چهارم به داخل آن منتقل شده اند.

تشخیص هزینه های انجام شده برای راه اندازی فاز های مختلف این ایستگاه فضایی تا به حال بیش از 100 میلیارد یورو شده است.
بر این اساس ایستگاه فضایی بین المللی رکورد گران قیمت ترین دست ساخته انسان تا به حال را در اختیار دارد.

در ایستگاه فضایی دو آزمایشگاه اصلی، یکی آزمایشگاه متعلق به کشور روسیه و دیگری آزمایشگاه متعلق به سایر کشور ها "ناسا" وجود دارد و محققان در آن مشغول به کار هستند.

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران جوان

منبع :

منبع : بخش مقالات علمی آکاایران
برچسب :